Marie: luhačovická minerálka

Luhačovická minerálka Marie byla objevená v letech 2008 až 2010 z iniciativy ředitelky Lázeňského léčebného domu Praha Anny Kneblové a posvěcená roku 2014 za zvuku houslí. Čerpá se z hloubky 144 metrů a je dovedená zhruba kilometrovým potrubím do Lázeňského léčebného domu Praha.

Kde najdu tuto luhačovickou minerálku?

Minerálka Marie se nachází v lese nad Lázeňským náměstím, poblíž dřevěného altánku u turistické cesty k Jezírku lásky. Veřejnosti je volně k dispozici jak u svého zdroje, tak v léčebném domu Praha. Ostatní prameny – mapa

Marie: Na co pomáhá?

Minerální pramen Marie je přírodní středně mineralizovaná studená hypotonická voda hydrogenuhličitano-vápenato-sodného (hořečnatého) typu. Vápník je potřebný pro pevnost zubů a kostí, silné srdce a normální hladinu cholesterolu, sodík pro správnou svalovou činnost a přenos nervových vzruchů.

Pitné kúry s minerálkou Marií

Nejen turisté si rádi za cíl procházky volí právě tuto luhačovickou minerálku Marii. Ukrývá se v lese poblíž dřevěného altánku u turistické cesty k Jezírku lásky a motivuje k přirozenému pohybu, který ve všech podobách utužuje zdraví. Dopřejte si Marii k pitným kúrám.

A co další minerální prameny v Luhačovicích?