Hlavní taháky v Luhačovicích pro mladé páry

Toužíte po romantice, ale i sportovním a kulturním vyžití ve dvou? Vypravte se do slavných moravských lázní Luhačovic! Na zážitkovém pobytu v jejich zdravém lesnatém prostředí oceníte především čas věnovaný sobě navzájem. Naplánujte si nezapomenutelné chvíle patřící jen vám – dovolenou či víkend v pohádkových Luhačovicích…

Oddejte se romantice a wellness

Řekněte STOP věčnému spěchu, stresu a dopřejte si relaxaci v lázních. Z rozsáhlé nabídky ubytování v Luhačovicích a okolí si vybere každá dvojice. Nabízí se odpočinek ve wellness, při masážích, koupelích, saunové rituály… Poznejte účinky procedur nazvaných Pivní koupel, Čokoládový zábal, Vizovické brusinky, Madagaskarská či Svatojánská masáž. A na své si v Luhačovicích přijdou i gurmáni. Využijte výhodné balíčky romantických pobytů pro dva s polopenzí nebo i plnou penzí.

Je libo selfie z kolonády a doušek minerálky?

Lázeňská kolonáda v Luhačovicích se hostům znovu otevřela po zdařilé rekonstrukci v roce 2019. Stala se tak zase přitažlivým centrem korzujících lázeňských hostů a turistů stejně jako lázeňský park. Součástí romantických pobytů v Luhačovicích, které organizuje mnoho hotelů, bývá pitná kúra vyhlášených luhačovických minerálních vod. Nejčastějším suvenýrem, který si hosté odvážejí z Luhačovic, jsou výtečné oplatky – tradiční čokoládové, oříškové, ale i nové mátové nebo pomerančové.

minerální prameny pomáhají i mladým lidem, luhačovice.cz

Tipy na restaurace, kavárny, vinárny

K příjemně prožité dovolené či prodlouženému výletu nepochybně patří dobré jídlo a pití. Příznivá hodnocení zákazníků má v Luhačovicích například Restaurant Symfonie, Restaurace Elektra, Restaurant REPUBLIKA, Marco Polo Café, Alexandria Spa & Wellness Hotel-French Restaurant, Jizba Luhačovice, Kavárna v Myslivně, Restaurace Racek nebo Vinárna Pod Leštím. K návštěvě zvou četné bary, pizzerie i Pivovar Luhačovice. Rozhodně si nenechte ujít zdejší specialitu „salámovku“, slaninu zapečenou v housce.

Rozjeďte to na diskotéce či párty

V Luhačovicích se každoročně konají festivaly, koncerty, divadelní představení, jarmarky a další společenské akce. Pro mladé lidi je atraktivní Diskotéka Elektra, různé párty a klubové večery (dle programů). Nespočet fanoušků má letní multižánrový festival Luhovaný Vincent, realizovaný na nejrůznějších místech v Luhačovicích. Organizují se i letní taneční kurzy, například pobyty s účastníky StarDance. Bohatou filmovou nabídkou oplývá Kino Elektra Luhačovice či letní kino na plovárně, novinka roku 2020.

Zocelte své tělo sportovními aktivitami

Vyznavači cyklistiky ocení v Luhačovicích množství stezek včetně Komoneckých terénních. Kromě hotelových bazénů jsou tu i dvě veřejná koupaliště. Ve sportovních centrech si můžete zacvičit, zahrát tenis (i s osobním trenérem), badminton či minigolf. Centrum Radostova nabízí haly, kurty, hřiště, fitcentrum, kuželnu, saunu i masáže. Přitažlivá je in-line dráha okolo přehrady (3,3 km) i přilehlé sportoviště Luhapark. Ve městě fungují půjčovny kol, koloběžek, paddleboardů, lodiček a šlapadel.

Plné lákadel je i luhačovické okolí

Poznejte například nedaleké Vizovice proslavené výrobou pálenek, poutní místo Velehrad, ZOO Lešná, hrad Lukov, letecké muzeum Kunovice či rodiště J. A. Komenského Uherský Brod. Na kole zdolejte třeba modře značený Malý lázeňský okruh, středně těžkou cyklotrasu dlouhou 21 km (Luhačovická přehrada – Aquapark Duha – Luhačovice – Biskupice – Horní Dvůr – Řetechov – Pozlovice). Dalším tipem je cyklostezka Luhačovice – Slavičín. Zimní romantiku umocní upravované běžecké stopy v Luhačovickém Zálesí.