Výlety do okolí

V Luhačovicích se rozhodně nudit nebudete. ZOO, hrad, zámek nebo pěkné město – to vše ve vzdálenosti jen několika málo kilometrů od Luhačovic. I při dlouhém pobytu je v okolí Luhačovic nekonečně mnoho možností, kam vyrazit na výlet. Stačí jen mít tip, mrknout na mapu a vydat se, kam vás srdce táhne.

Tak třeba jen 12 km od Luhačovic se rozkládá starobylý Uherský Brod, spjatý s J. A. Komenským a dnes i s Aquaparkem Delfín. O kilometr dál lákají Bojkovice se zámkem Nový Světlov. Nedaleko je rovněž zámek Slavičín (14 km), zámek Vizovice (20 km), slovácké obce Vlčnov (18 km) a Hluk (24 km). Do Baťova Zlína, krajského města, je to 23 km. Můžete zde přijet v době konání zlínského filmového festivalu pro děti a mládež. Oblíbené cíle ZOO Lešná a hrad Lukov se nacházejí 35 km od Luhačovic.

Neopomeňte ani luhačovické naučné stezky a chodníky. Pro cyklisty je zde například modře značený Malý lázeňský okruh, středně těžká cyklotrasa dlouhá 21 km (Luhačovická přehrada – Aquapark Duha – Luhačovice – Biskupice – Horní Dvůr – Řetechov – Pozlovice). Jiná cyklostezka spojuje Luhačovice a Slavičín. V zimě využijte k lyžování upravované běžecké stopy v Luhačovickém Zálesí.

Tipy na výlety

V okolí Luhačovic je spousta nádherných míst. ZOO, hrady, zámky, zahrady… Nechte se inspirovat tipy na výlety.

Vyhlídkové lety

Luhačovice z ptačí perspektivy. Zažijte vyhlídkový let.