Významné kulturní akce

duben – srpenFESTIVAL KROJOVANÝCH DECHOVÝCH HUDEB
Hudba k poslechu a tanciPoslechnout a zatančit si můžete na známé krojované dechové hudby z různých regionů naší Jihovýchodní Moravy. Hraje u nás např. známá Mistříňanka, která vznikla v Miloticích. Dále Stříbrňanka, Fryštácká Javořina, Svatobořáci nebo Vracovjáci.
11. dubna 2020VELIKONOČNÍ JARMARK
Jarní jarmark spojený s folkoremPřijeďte za námi na ochutnávku velikonočních jarních specialit, podívat se na lidová řemesla, poslechnout folklor a mnoho dalšího.
8. – 10. května 2020OTEVÍRÁNÍ PRAMENŮ
Víkend pro celou rodinuVelkým svátkem, konaným v Luhačovicích vždy v první polovině května,
je obřad otevírání a svěcení pramenů. Léčivé prameny a nádherné stavby
ožijí pestrými kroji, secesními kostýmy, veterány, zpěvem a tancem
a pomohou zapomenout na všední dny. V tyto slavnostní dny se přenesete do poklidné atmosféry počátku minulého století.
16. května 2020LUHAČOVICE MĚSTO MÓDY A ZDRAVÍ
Korunka Luhačovice s módní přehlídkouJiž od roku 2002 Korunka Luhačovice pořádá každoroční benefici Luhačovice – město zdraví a módy. Hlavním bodem programu je charitativní módní přehlídka, které se zúčastňují slavné osobnosti z oblasti kultury. Cílem této akce je slavnostní zahájení lázeňské sezony a především podpora lidem, kteří to potřebují.
květen – záříKOLONÁDNÍ KONCERTY
Hudba zní lázněmiKe kulturnímu létu v Luhačovicích neodmyslitelně patří od května do konce září odpolední kolonádní koncerty rozmanitých hudebních žánrů od smyčcových komorních orchestrů přes swing, dixieland, dechovou hudbu, folklor a pěvecké sbory.
1. – 6. června 2020SETKÁNÍ ŘEZBÁŘSKÝCH MISTRŮ
… Aneb krása v dřevě ukrytáČeká Vás báječná podívaná práce mistrů řezbářů. V odpoledních hodinách dokreslují dny koncerty a vystoupení vybraných hudebních souborů. Šestidenní setkání slavnostně vyvrcholuje s vernisáží konečných řezbářských děl s bohatým program.
červen – záříLUHAČOVICKÁ DIVADELNÍ SEŠLOST
Přehlídka ochotníckých divadelních souborůDo Lázeňského divadla přijíždějí ochotníci z Čech, Slezska, Moravy i Slovenska. Lázně Luhačovice, a.s., začala pořádat tuto událost na počest iniciátora a zakladatele Lázeňského divadla MUDr. Zikmunda Jankeho, který se zapsal do historie lázní nejen jako lékař, ale také jako hudebník, spisovatel a hlavně nadšený ochotník.
18. června 2020KONCERT HUDBY HRADNÍ STRÁŽE A POLICIE ČR
Jedinečné odpoledneVrcholem „kolonádní sezóny“ je prestižní koncert 65ti členného orchestru Hudby Hradní stráže a Policie České republiky, ke kterému také patří přehlídka motorizované jednotky Hradní Stráže a ukázka programu jednotky Hradní stráže.
2021FESTIVAL LUHOVANÝ VINCENT
Letní multižánrový festival nejen pro mladou generaciProdloužený víikend Vincenta se uskutečňuje na nejrůznějších místech v Luhačovicích. Na programu živá hudební, divadelní, taneční, výtvarná, filmová či literární představení.
12. července 2020LUHAČOVICKÁ POUŤ
Pouť uprostřed lázníKaždoroční pouť má již svoji tradici a stala se jedním z vyhledávaných zážitků a velmi navštěvovaných akcí. Pravidelně je pořádána slavnostní mše svatá, atrakce pro děti, jarmark, koncerty dechových hudeb a další zábava pro celou rodinu.
13. – 18. července 2020FESTIVAL JANÁČEK A LUHAČOVICE
Dostaveníčko s vážnou hudbouSetkávání milovníků vážné hudby, především Leoše Janáčka, to je Festival Janáček a Luhačovice, jenž se zařadil mezi nejprestižnější hudební události v České republice, která se koná na počest tohoto hudebního génia. Jubilejní 20. ročník Festivalu Janáček a Luhačovice bude zahájen 18. července v místním kostele, kdy bude v Luhačovicích prvně uvedena Glagolská mše v podání Filharmonie B. Martinů Zlín. Festival zakončí koncert Evy Urbanové.
27. července – 8. srpna 2020AKADEMIE VÁCLAVA HUDEČKA A SVÁTKY HUDBY
Mladí talentovaní houslisté se zdokonalují pod vedením Mistra Václava HudečkaLuhačovice každoročně hostí mladé talentované houslisty při letních houslových kurzech, které pořádá houslový virtuos Václav Hudeček. Odměnou pro nejlepšího z nich je mistrovský nástroj a možnost vystoupit s mistrem na jeho vánočním turné.
16. – 22. srpna 2020DIVADELNÍ LUHAČOVICE
Týden komorních představení českých a slovenských divadelních scénCílem přehlídky komorní divadelní tvorby „Divadelní Luhačovice“, je nabídnout divákům výběr nejlepších, nejzajímavějších a oceněných komorních představení českých a slovenských divadelních scén.
3. – 5. září 2020DNY SLOVENSKÉ KULTURY
Rozmanité Luhačovice s krásnou a měkkou slovenštinouLuhačovické kulturní léto uzavírají Dny slovenské kultury, které mají za cíl navázat na tradici setkávání se Čechů a Slováků v našich lázních. Během čtyř dnů se můžou návštěvníci potěšit slovenským filmem, divadlem, hudbou, fotografickou výstavou i gastronomií.
10. – 13. září 2020MFDFS PÍSNÍ A TANCEM
Krása krojů, exotických tanců a dětské radosti uprostřed pestrobarevných, podzimních LuhačovicPosledním festivalem, doznívajícího léta je Mezinárodní festival dětských folklorních souborů PÍSNÍ A TANCEM. Dětské soubory se svým pestrým a barevným třídenním programem roztančí a rozezpívají celé Luhačovice.
 28. září 2020SVATOVÁCLAVSKÝ JARMARK
Podzimní jarmark k oslavě svátku sv. Václava Tradiční svatováclavský jarmark farmářského typu. Tato podzimní událost  nabízí bohaté gastronomické zážitky, historickou hudbu a tance, lidová řemesla a jiné. Příjemnou atmosféru dotvoří doprovodný kulturní program pro děti i dospělé.
4.-5. prosince 2020VÁNOČNÍ JARMARK
Zimní vánoční atmosféra  na Náměstí 28. říjnaVánoční řemeslný jarmark s rozsvícením vánočního stromu na náměstí a bohatého programu po celý den.