FOTOGALERIE: Koncert Hudby Hradní stráže a Policie ČR

Stovky lidí přilákala 21. června jedna z nejoblíbenějších akcí, které se v Luhačovicích během roku konají. Tou je koncert Hudby Hradní stráže a Policie ČR, jehož součástí je tradičně také prezentace přehlídkové djednotky Hradní stráže. 

Lidé tak mohli obdivovat několik efektních sestav, při kterých do rytmu hudby uniformovaní strážci Pražského hradu provádějí různé povely včetně takových, při kterých si například vzájemně házejí zbraně.

Akce konaná jako vždy u příležitosti Dne Policie ČR potěšila samozřejmě i samotným koncertem, který byl koncipován také k letošnímu 100. výročí založení Československa. Zazněly na něm tak sklatby od Antonína Dvořáka, Bohuslava Martinů, ale i Česká písnička od Karla Hašlera nebo Bugatti-step od Jaroslava Ježka.

Konání letošní akce ovlivnilo počasí, protože kvůli meteorologické předpovědi se z otevřeného Lázeňského náměstí musel koncert pro jistotu přesunout pod kolonádu. Když tak průvod v čele s jízdní policíí dopochodoval k Lázeňskému náměstí, přehlídková jednotka nesměřovala na kolonádu, ale oddělila se a zamířila k podiu u Společenského domu, kde předvedla své umění příchozím, kteří toto kratší vystoupení pozorovali vestoje. Akce později pokračovala pod kolonádou, kde měli uprostřed nachystané sezení hudebníci a po obou stranách bylo vytvořeno hlediště z laviček. Obavy organizátorů ohledně deště byly opodstatněné, ovšem naštěstí šlo jen o pár kapek a tak i všichni zbývající lidé, shromáždění na Lázeňském náměstí v pohodě sledovali koncert také, i když bylo chvílemi vidět i pár roztažených deštníků.

FOTOGALERIE 

Hlavní partneři
Vincentka