Jak probíhá hydromasáž
Hydromasáž se řadí mezi vodní masážní procedury. K jejímu účelu slouží vířivá vana, po jejímž obvodu jsou rozmístěny trysky, které pomocí vysokotlakých proudů zajišťují příjemnou masáž celého těla. Výhodou je, že intenzitu a směr proudů vody si přizpůsobíte svým vlastním potřebám.
Hydromasáž ulevuje nejen od bolestí zad
Hydromasáž uvolňuje ztuhlé svaly a vazivové tkáně, čímž ulevuje od bolestí zad a pohybového ústrojí. Tlakové proudy navíc podporují vylučování hormonu endorfinu, který rovněž zmírňuje bolest a zároveň zbavuje stresu a navozuje pocit pohody. Účinky hydromasáže tak na sobě nejvíce pocítí osoby s revmatickým onemocněním nebo se sníženou pohyblivostí.
Blahodárné účinky tepla
Blahodárné účinky nelze připisovat pouze samotné masáži. Příznivý vliv na zdravotní stav má také působení tepla. Při koupeli v horké vodě se rozšiřují cévy, snižuje se krevní tlak a zároveň se zvyšuje vnitřní teplota těla. V důsledku toho dochází ke stimulaci krevního oběhu a lymfatického systému a rovněž k urychlení látkové výměny, která napomáhá odplavení odpadních látek z těla ven.
Pro koho je hydromasáž určena?
Hydromasáž si může dopřát v podstatě kdokoliv, kdo touží po hluboké relaxaci, zmírnění stresu a načerpání nové energie. Zvlášť vhodná je ale při otocích dolních končetin, při poúrazových stavech, poruchách nervového zásobení nebo po fyzické či psychické zátěži. Využít ji však můžete také v případě, že vás trápí nespavost, bolesti hlavy, chronická zácpa či chronické kloubní obtíže.
Pokud se rozhodnete hydromasáž vyzkoušet, můžete za ní vyrazit do lázní Luhačovice nebo si ji dopřát v pohodlí domova. K tomu účelu vám skvěle poslouží vířivá vana či bazén, který pořídíte na Heurece.