To NEJ v Luhačovicích pro jednodenní návštěvníky

Uvažujete o jednodenním výletu do Luhačovic? Skvělá volba. Provedeme vás tím NEJ ve věhlasném moravském lázeňském městě, příhodně umístěným mezi Brnem, Ostravou a Bratislavou. Třeba pak zatoužíte půvabné Luhačovice, spjaté s architektem Dušanem Jurkovičem a hudebním skladatelem Leošem Janáčkem, poznat více.

V objetí luhačovické přírody

Luhačovické klima, léčivé prameny a čisté parky jsou velkým lákadlem pro všechny, kteří potřebují obnovit síly. Malebná příroda a čerstvý vzduch obohacený silicemi z okolních lesů jsou neodolatelnou nabídkou pro příjemné procházky do lázeňských parků a okolní přírody. I při jednodenním pobytu si můžete naplánovat odpočinek ve wellness, při masáži, koupeli nebo v sauně, poznat účinky procedur nazvaných Pivní koupel, Čokoládový zábal, Vizovické brusinky, Madagaskarská či Svatojánská masáž.

Interiér haly Vincentka, pramen Vincentka Luhačovice

Navštivte halu Vincentky

Na luhačovickém Lázeňském náměstí se nachází moderní plnírna Vincentky, minerálky, jejíž léčivé i preventivní účinky prověřila staletí. Vincentka se používá na pitné a inhalační kúry při onemocněních dýchacích cest, hlasivek, při chorobách látkové výměny, při vředových chorobách žaludku, dvanácterníku a jejich pooperačních stavech, při vleklém zduření jater, diabetu mellitu nebo chronické pankreatitidě. A je znamenitá i po sportovních výkonech, fyzické námaze či bujarých alkoholových večírcích.

Kruhový objezd před radnicí a hotel Palace Luhačovice

Tipy na léto i zimu

Luhačovice jsou právem označované jako „Perla Moravy“. Nemusíte mít ani pevný cíl, stačí nasávat jejich atmosféru při procházkách kolonádou a lázeňskými ulicemi, obhlížet stylové obchůdky, usednout do kavárny či cukrárny… K letním výletům patří koupání – na luhačovické plovárně naleznete plavecký bazén, zážitkový bazén, whirpool a parní kabinu. A v lázních ozdobených Jurkovičovou lidově-secesní architekturou je romantická i zima. Tehdy můžete využít upravované běžecké stopy v Luhačovickém Zálesí.

Příroda v okolí Luhačovic

Sportovní aktivity

Projděte si s holemi Nordic Walking luhačovické lázeňské trasy a třeba i naučné stezky Luhačovického Zálesí: Báje a pověsti pod Starým Světlovem a Literárně-historické toulky Slavičínskem. Zajímavý je rovněž naučný chodník Antonína Václavíka nebo Luhačovická přehrada. Využít lze sportovní areál Radostova, kuželnu, místní půjčovny kol, koloběžek, paddleboardů, lodiček a šlapadel. Cykloturisté si vyberou z nenáročných i adrenalinových tras. Rájem bruslařů i rybářů je Luhačovická přehrada.

Pramen Dr. Šťastného v lázeňském parku Luhačovice, v pozadí Společenský dům

Lázeňský výlet za kulturou

Celoročním centrem setkávání lázeňských hostů i jednodenních návštěvníků Luhačovic je kolonáda a lázeňský park. Po městě se můžete nechat provést Zvukovou mapou. Oblibě se těší kolonádní koncerty, galerie a taneční večery, třeba v Nočním klubu hotelu Alexandria. Hlavními organizátory akcí jsou Lázeňské divadlo, Společenský dům a Městský dům kultury Elektra. Nejvíce láká Otevírání pramenů, hudební festival Janáček a Luhačovice, Dny slovenské kultury či dětský folklorní festival Písní a tancem.

Luhačovická pouť

Za oplatky, výborným jídlem a pitím

Jaký by to byl výlet bez výborného jídla a pití? Luhačovice jsou proslulé lázeňskými oplatky – oříškovými, čokoládovými a dnes i mátovými či pomerančovými. Skvělou gastronomii zde nabízí řada podniků: Restaurant Symfonie, Restaurace Elektra, Restaurant REPUBLIKA, Marco Polo Café, Francouzská restaurace Spa & Wellness hotelu Alexandria, Jizba Luhačovice, Kavárna v Myslivně, Restaurace Racek, Vinárna Pod Leštím či nový Pivovar Luhačovice. I díky nim se jistě do Luhačovic rádi vrátíte!

Restaurace Atmosféra Luhačovice v hotelu Pohoda, romantická večeře v Luhačovicích