To NEJ v Luhačovicích pro jednodenní návštěvníky

Uvažujete o jednodenním výletu do Luhačovic? Skvělá volba. Provedeme vás tím NEJ ve věhlasném moravském lázeňském městě, příhodně umístěným mezi Brnem, Ostravou a Bratislavou. Třeba pak zatoužíte půvabné Luhačovice, spjaté s architektem Dušanem Jurkovičem a hudebním skladatelem Leošem Janáčkem, poznat více.

V objetí luhačovické přírody

Luhačovické klima, léčivé prameny a čisté parky jsou velkým lákadlem pro všechny, kteří potřebují obnovit síly. Malebná příroda a čerstvý vzduch obohacený silicemi z okolních lesů jsou neodolatelnou nabídkou pro příjemné procházky do lázeňských parků a okolní přírody. I při jednodenním pobytu si můžete naplánovat odpočinek ve wellness, při masáži, koupeli nebo v sauně, poznat účinky procedur nazvaných Pivní koupel, Čokoládový zábal, Vizovické brusinky, Madagaskarská či Svatojánská masáž.

Navštivte halu Vincentky

Na luhačovickém Lázeňském náměstí se nachází moderní plnírna Vincentky, minerálky, jejíž léčivé i preventivní účinky prověřila staletí. Vincentka se používá na pitné a inhalační kúry při onemocněních dýchacích cest, hlasivek, při chorobách látkové výměny, při vředových chorobách žaludku, dvanácterníku a jejich pooperačních stavech, při vleklém zduření jater, diabetu mellitu nebo chronické pankreatitidě. A je znamenitá i po sportovních výkonech, fyzické námaze či bujarých alkoholových večírcích.

Tipy na léto i zimu

Luhačovice jsou právem označované jako „Perla Moravy“. Nemusíte mít ani pevný cíl, stačí nasávat jejich atmosféru při procházkách kolonádou a lázeňskými ulicemi, obhlížet stylové obchůdky, usednout do kavárny či cukrárny… K letním výletům patří koupání – na luhačovické plovárně naleznete plavecký bazén, zážitkový bazén, whirpool a parní kabinu. A v lázních ozdobených Jurkovičovou lidově-secesní architekturou je romantická i zima. Tehdy můžete využít upravované běžecké stopy v Luhačovickém Zálesí.

Sportovní aktivity

Projděte si s holemi Nordic Walking luhačovické lázeňské trasy a třeba i naučné stezky Luhačovického Zálesí: Báje a pověsti pod Starým Světlovem a Literárně-historické toulky Slavičínskem. Zajímavý je rovněž naučný chodník Antonína Václavíka nebo Luhačovická přehrada. Využít lze sportovní areál Radostova, kuželnu, místní půjčovny kol, koloběžek, paddleboardů, lodiček a šlapadel. Cykloturisté si vyberou z nenáročných i adrenalinových tras. Rájem bruslařů i rybářů je Luhačovická přehrada.

Lázeňský výlet za kulturou

Celoročním centrem setkávání lázeňských hostů i jednodenních návštěvníků Luhačovic je kolonáda a lázeňský park. Po městě se můžete nechat provést Zvukovou mapou. Oblibě se těší kolonádní koncerty, galerie a taneční večery, třeba v Nočním klubu hotelu Alexandria. Hlavními organizátory akcí jsou Lázeňské divadlo, Společenský dům a Městský dům kultury Elektra. Nejvíce láká Otevírání pramenů, hudební festival Janáček a Luhačovice, Dny slovenské kultury či dětský folklorní festival Písní a tancem.

Za oplatky, výborným jídlem a pitím

Jaký by to byl výlet bez výborného jídla a pití? Luhačovice jsou proslulé lázeňskými oplatky – oříškovými, čokoládovými a dnes i mátovými či pomerančovými. Skvělou gastronomii zde nabízí řada podniků: Restaurant Symfonie, Restaurace Elektra, Restaurant REPUBLIKA, Marco Polo Café, Francouzská restaurace Spa & Wellness hotelu Alexandria, Jizba Luhačovice, Kavárna v Myslivně, Restaurace Racek, Vinárna Pod Leštím či nový Pivovar Luhačovice. I díky nim se jistě do Luhačovic rádi vrátíte!