Lázeňskou kolonádu zdobí designové ptačí budky a krmítka

Foto: redakce Luhačovice.cz
Ještě několik dní bude na lázeňské kolonádě k vidění unikátní výstava plakátových prezentací ptačích budek a krmítek. Pod vizualizacemi zajímavých designových kousků jsou podepsáni studenti Střední uměleckoprůmyslové školy v Uherském Hradišti.

Vedle venkovní výstavy zaměřené na milostnou poezii 30. let s názvem Zapomenuté verše zdobí luhačovické ulice v měsíci květnu ještě jedna komorní výstava. Řeč je o plakátových vizualizacích nových designových budek a krmítek, jejichž autory jsou studenti Střední uměleckoprůmyslové školy v Uherském Hradišti. Na několika výstavních panelech jsou vyobrazeny výtvory studentů a žáků SUPŠ v Uherském Hradišti, Základní školy Velehrad a ZUŠ v Uherském Hradišti, které byly na Trasu ptačích krmítek a budek umístěny v letech 2020 a 2021.

Jedinečný projekt věnovaný zpěvnému ptactvu nazvaný Trasa uměleckých ptačích krmítek a budek stvořil Luhačovický okrašlovací spolek Calma. Trasa byla slavnostně otevřena v květnu roku 2013 a od té doby se tato originální galerie pod širým nebem neustále rozrůstá. Původně zde bylo k vidění 46 unikátních ptačích budek. Dnes je jejich počet téměř dvojnásobný. Autory jednotlivých domovů pro opeřence jsou nejen různí amatérští nadšenci a žáci zdejších škol, ale vyřádili se tu také renomovaní architekti a výtvarníci. Jedním z nich je například autor celé „ptačí“ myšlenky – malíř František Petrák.

Současnou výstavu plakátových prezentací zrealizoval Luhačovický okrašlovací spolek Calma s podporou Nadačního fondu Pramen Luhačovice. K vidění bude na lázeňské kolonádě až do pondělí 31. května.

Hlavní partneři