Báječný klid a pohoda v Luhačovicích pro seniory

Luhačovice jsou unikátním spojením léčivých pramenů, krásné přírody a zajímavé architektury. I přes velkou návštěvnost si uchovávají genius loci tradičního lázeňského místa s neopakovatelnou atmosférou. Přijeďte i vy relaxovat do města spjatého s architektem Dušanem Jurkovičem a hudebním skladatelem Leošem Janáčkem!

Za zdravím a malebnou přírodou

Lázně Luhačovice poskytují hrazenou péči především pacientům s onemocněním dýchacího ústrojí, trávicího ústrojí, s poruchami látkové výměny a pohybového aparátu. Avšak cenová dostupnost mezi lázněmi zde láká i samoplátce. Na lázeňské pobyty 55+ i wellness a víkendové pobyty pro seniory navíc získáte další zajímavé slevy. Luhačovické vody platí za jedny z nejúčinnějších v Evropě. Nechte se po městě provést Zvukovou mapou, která vás zavede například k moderní plnírně slavné minerálky Vincentky

Vaše základna: pohodlné ubytování

Luhačovické příznivé klima, čisté upravené parky a fontány jsou oázou pro všechny, kteří touží po důkladné obnově sil. Luhačovice poskytují širokou škálu ubytování od moderních hotelů s komplexními službami až po útulné rodinné penziony. Nostalgii vyvolávají tradiční luhačovické lázeňské domy Palace, Jurkovičův či Morava. Vyberou si páry i jednotlivci. Bohatá nabídka kongresových prostor a průvodních služeb předurčují Luhačovice i k organizování kongresů, konferencí a velkých rodinných akcí.

Velký tahák: luhačovická kultura

Celoročním centrem setkávání je v Luhačovicích kolonáda a lázeňský park s kolonádními koncerty a dechovou hudbou. Hlavními pořadateli luhačovických akcí jsou Lázeňské divadlo, Společenský dům a Městský dům kultury Elektra. Senioři si oblíbili taneční večery v hotelech Litovel a Vltava. Tanec nabízí i noční klub hotelu Alexandria. Zaujme vás také luhačovický folklorní soubor Malé Zálesí nebo Dívčí saxofonový orchestr. Hojně navštěvované je Otevírání pramenů a hudební festival Janáček a Luhačovice.

Nordic walking, pétanque, rybaření…

Luhačovice jsou rájem nordic walking neboli severské chůze, která rovnoměrně procvičuje celé tělo. Můžete chodit upravenými lázeňskými trasami i místními naučnými stezkami a chodníky. Na luhačovické plovárně najdete plavecký bazén, zážitkový bazén, whirpool a parní kabinu. Vedle městské knihovny vzniklo hřiště na pétanque neboli koulenou. Příjemná zákoutí i možnosti rybaření vám poskytne Luhačovická přehrada. Ve městě fungují půjčovny kol, koloběžek, paddleboardů, lodiček a šlapadel.

Za oplatky, dobrým jídlem a pitím

Jaký by to byl lázeňský pobyt bez dobrého jídla a pití? Luhačovice jsou proslavené lázeňskými oplatky – oříškovými, čokoládovými, ale také mátovými či pomerančovými. Své služby zde nabízí řada dobře hodnocených podniků: Restaurant Symfonie, Restaurace Elektra, Restaurant REPUBLIKA, Marco Polo Café, Francouzská restaurace Spa & Wellness hotelu Alexandria, Jizba Luhačovice, Kavárna v Myslivně, Restaurace Racek, Vinárna Pod Leštím či nový Pivovar Luhačovice. I díky nim se jistě budete do Luhačovic rádi vracet.

Pozoruhodné výlety do okolí

V okolí Luhačovic zvou návštěvě třeba Vizovice proslavené výrobou pálenek, poutní místo Velehrad, ZOO Lešná, hrad Lukov, letecké muzeum Kunovice či rodiště J. A. Komenského Uherský Brod. Cyklisty hledající středně těžké trasy nadchne modře značený Malý lázeňský okruh s délkou 21 km (Luhačovická přehrada – Aquapark Duha – Luhačovice – Biskupice – Horní Dvůr – Řetechov – Pozlovice). Nebo je tu cyklostezka z Luhačovic do Slavičína. V zimě si dopřejte upravované běžecké stopy v Luhačovickém Zálesí.