Zájem o dětskou léčbu roste. Kromě léčebny Miramonti se od března otevřel i Vítkov

Dětská léčebna Vítkov (Foto: Lázně Luhačovice)
Po dětské léčebně Miramonti, která zahájila provoz hned v první polovině ledna, přijeli začátkem března první dětští pacienti s doprovodem také do léčebny Vítkov.

Lázeňský život tak neutichá ani dnes. I po zpřísnění vládních opatření je možné poskytovat dospělým i dětem lázeňskou léčbu, která je plně nebo částečně hrazená zdravotními pojišťovnami.

Po rekonstrukci dokončené na podzim 2019 je v dětské léčebně Vítkov více místa na stravování, prostornější vstupní hala, rozšířil se také zdravotní úsek a zvýšila se kapacita lůžek.

V obou hlavních budovách dětských léčeben tak bude na začátku března více než stovka dětí s jejich doprovody.

Do Luhačovic přijíždějí nejmenší pacienti již od roku a půl především za léčbou dýchacích cest, ale i s nemocemi kožními, trávicími nebo obezitou. Zdravotní pojišťovna plně hradí ubytování, stravování a léčbu nejen dítěti, ale i doprovodu. Délka pobytu je 28 dní.

Hygienická opatření, která byla nastavena už na jaře loňského roku, zůstávají stále na nejvyšší možné úrovni. Pro zvýšení bezpečnosti jsou na pobyty přijímáni pouze pacienti a jejich doprovody s platným negativním antigenním nebo PCR testem na koronavirus. V průběhu pobytu budou pacienti povinně testování jednou za týden. Testy jsou prováděny šetrnou metodou výtěrem z nosu a u dětí z dutiny ústní.

Hlavní partneři