Super vyžití v Luhačovicích pro studenty

Myslíte, že Luhačovice jsou jen „nějaké ty lázně pro starší“? Nenechte se mýlit. Sice si tu lidé opravdu už od 17. století především upevňují zdraví, ale nyní, ve 21. století, se zároveň jedná o místo plné zábavy a neotřelých akcí, třeba multižánrového festivalu Luhovaný Vincent. Luhačovice si užijete, i když vaše peněženka není zrovna nabitá!

Získejte neotřelé selfie z kolonády

Lázeňská kolonáda v Luhačovicích se návštěvníkům znovu otevřela po rekonstrukci v roce 2019. Stala se tak zase lákavých centrem korzujících lázeňských hostů a turistů stejně jako lázeňský park. Udělejte si zde selfie a nenechte si ujít ani košt vyhlášených luhačovických minerálních vod. Ta nejznámější, Vincentka, se doporučuje i po sportu a bujarých alkoholových večírcích. Nejoblíbenějším luhačovickým suvenýrem jsou oplatky – tradiční čokoládové, oříškové, ale i nové mátové nebo pomerančové.

Přijeďte na Luhovaného Vincenta

O aktualizaci luhačovické lázeňské tradice a nabourávání stereotypů se stará populární letní multižánrový festival Luhovaný Vincent. „Skrze dramaturgii bez kompromisů na divácích testujeme to, co považujeme za nejzajímavější, což jsou povětšinou vizionářské, neprověřené a neprvoplánové unikáty. Zaměřujeme se na živé umění a akce ve veřejném prostoru,“ přibližují organizátoři. Festival se zakládá na dobrovolnictví a vzešel z něho i originální audioprůvodce Zvuková mapa Luhačovic.

Dostupné ubytování: Autocamp Luhačovice

V Luhačovicích se ubytujete na každém kroku. Pokud vás láká romantika ve dvou, vyberte si útulný penzion či wellness hotel s komplexními službami. Jednodušší, ale cenově velmi dostupné ubytování ve čtyřlůžkových a pětilůžkových chatkách nabízí Autocamp Luhačovice v Pozlovicích u Luhačovické přehrady. Má také místa pro stany, karavany a povoluje domácí mazlíčky. Luhačovický autocamping je i zázemím pro milovníky rybolovu. Během festivalu Luhovaný Vincent funguje jako levné ubytování také knihovna.

Osvědčené restaurace, kavárny, cukrárny

Ke skvělé dovolené či prodlouženému výletu určitě náleží dobré jídlo a pití. Zákazníkům se v Luhačovicích zamlouvá například Restaurant Symfonie, Restaurace Elektra, Restaurant REPUBLIKA, Marco Polo Café, Alexandria Spa & Wellness Hotel-French Restaurant, Jizba Luhačovice, Kavárna v Myslivně, cukrárny IceCafe a Bonjour Caffe. K návštěvě zve i řada barů, pizzerií nebo vináren. A rozhodně vyzkoušejte luhačovickou specialitu „salámovku“, slaninu zapečenou v housce.

Přes den se věnujte sportovním aktivitám

Cyklisté ocení v Luhačovicích perfektně připravené stezky včetně Komoneckých terénních. Také koupání je dostupné. Kromě hotelových bazénů jsou tu i dvě veřejná koupaliště. Ve sportovních centrech si můžete zacvičit, zahrát tenis, badminton či minigolf. Centrum Radostova poskytuje haly, kurty, hřiště, fitcentrum, kuželnu, saunu i masáže. Atraktivní je in-line dráha okolo přehrady (3,3 km) i přilehlé sportoviště Luhapark. Město nabízí půjčovny kol, koloběžek, paddleboardů, lodiček a šlapadel.

Večer vyrazte na diskotéku či párty

V Luhačovicích se každoročně konají festivaly, koncerty, divadelní představení, jarmarky a další akce. Mladé lidi oslovuje Diskotéka Elektra, různé párty a klubové večery. O multižánrovém festivalu Luhovaný Vincent jsme se už zmiňovali. Organizují se i letní taneční kurzy, například pobyty s účastníky StarDance. Bohatou filmovou nabídkou oplývá Kino Elektra Luhačovice či letní kino na plovárně, otevřené roku 2020. A v pěkném, čistém prostředí lázní si můžete sjednat i studentskou brigádu.